KSIĘGA GOŚCI

78 8001 0005 2001 0008 0060 0001 Opłata za żywienie
51 8001 0005 2001 0008 0060 0002 Opłata za świadczenie usług

WAŻNE!!! WAŻNE!!!

Nasze Przedszkole uczestniczy w projektach:

WAŻNE!!! WAŻNE!!!

W naszym przedszkolu codziennie dzieje się wiele ciekawych rzeczy:

2018-2019

*21.09.2018r. Sprzatanie Świata

*20.09.2018r. Olimpiada Przedszkolaków

*14.09.2018r. Dzień kropki w Średniaczkach

*13.09.2018r. Średniaczki wysyłają pocztówki

*11.09.2018r. Średniaczki i Kodowanie na dywanie

*01.09.201r. Teatrzyk "Sekrety Ropuchy Kluchy"

Sprzątanie Świata

Dzisiaj wszystkie Przedszkolaki sprzątały biorąc udział w akcji Sprzątanie Świata. Maluszki porządkowały swoją salę. Średniaczki robiły porządki na placu zabaw. Grupa Żólta i grupa Zielona sprzatały teren wokół Przedszkola. Wszystko dookoła błyszczało. Na koniec Dzieci zasadziły w przedszkolnym ogrodzie Drzewko Pamięci realizując w ten sposób jedno z zadań Międzynarodowego projektu "Piękna nasza Polska cała".

Olimpiada Przedszkolaków

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przedszkolaka w naszym Przedszkolu odbyła się biało-czerwona Olimpiada Przedszkolaków. Najpierw była rozgrzewka przy piosenkach. A potem konkurencje sportowe: biegi, wyścigi osiołków, skoki przez szarfy, rzuty do celu. Po sportowym wysiłku Mali Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale a później mieli czas na swobodną zabawę.

Dzień Kropki

W ramach realizacji projektu "Kodowanie na dywanie" 14 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Mielismy ubranka w kropki. ułożyliśmy wielką kropkę z siebie.
Wysłuchaliśmy opowiadania o Vashti, dzięki której jest Dzień Kropki. Układaliśmy kropki z kubeczków. Tańczyliśmy kropkowy taniec. Wykonaliśmy zadanie na Dzień Kropki i kolorowalismy kropki.
To był KROPKOWY DZIEŃ!

Kropka
autor Peter H. Reynolds
lekcja plastyki sie skończyła. Leczx Vashti siedziała przyklejona do krzesła. Jej kartka była pusta. Nauczycielka Vashti pochyliła się nad pustą kartką.
- Ooo, Niedźwiedź polarny w burzy śnieżnej - powiedziała.
- Bardzo smieszne - powiedziała Vashti - ja po prostu nie potrafię rysować.
Nauczycielka się uśmiechnęła:
- Zrób tylko znak i zobacz gdzie on będzie.
Vashti złapała pisak i mocno zaznaczyła kropkę na kartce. -Tutaj
Nauczycielka wzięła kartkę i przyjrzała się dokładnie.
-Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm....
Potem przesunęła ją w kierunku Vashti i powiedziała spokojnie: - Teraz podpisz ją. Vashti podpisała obrazek.I pomyślała:"Może ja nie umiem rysować, ale umiem sie podpisać".W następnym tygodniu, kiedy Vashti weszła do sali plastyki była zaskoczona tym, co wisiało nad biurkiem nauczycielki. To była mała kropka, którą ona narysowała. jej kropka w błyszczącej złotej ramce.
"Phi! Ja mogę zrobić jeszcze lepszą kropkę niż ta".Otworzyła nigdy nie używany zestaw farb wodnych i siadła do pracy. Czerwona kropka, fioletowa kropka, żółta kropka, niebieska kropka. Vashti malowała i malowała. Mieszając niebieski z żółtym odkryła, że może zrobić zieloną kropkę. Vashti kontynuowała swoje eksperymentowanie z wieloma kropkami w wielu kolorach. Jeśli mogę zrobić małe kropki, mogę też zrobić duże. vashti rozprowadzała swoje kolory dużym pędzlem na wielkiej kartce, robiąc olbrzymią kropkę. zrobiła nawet kropkę wcale nie malując kropki. Kilka tygodni p[óźniej podczas pokazu sztuki, w szkole zorganizowano wystawę kropkowych obrazów Vashti.
Vashti zauważyła jak mały chłopiec jej się przyglądał.
- Ty jesteś świetną artystką. Chciałbym tak malować jak ty - powiedział
- Jestem pewna, że możesz - powiedziała Vashti
_ Ja? - zdziwił się chłopiec - Nie. Ja nie potrafię narysować prostej linii bez linijki.
Vashti sie uśmiechnęła. Wręczyła chłopcu arkusz papieru.
- Pokaż mi.
Ołówek chłopca trząsł się, kiedy rysował swoją linię.Vashti z uwagą popatrzyła na gzygzak. i powiedziała:
- Podpisz.

Na poczcie

W ramach realizacji projektu "Piękna nasza Polska cała" poszliśmy na spacer na pocztę by wysłać pocztówki. Jedną z naszego pięknego Otwocka do pani Ludmiły, która z przesłanych z całej Polski pocztówek ułoży mapę naszej Ojczyzna a trzy dla naszych Bohaterów, którzy walczyli o wolność.

Średniaczki kodują

Grupa Średniaczków uczestniczy w projekcie "Kodowanie na dywanie". Pierwsze próby kodowania za nami. Kubeczki od razu podbiły serca czterolatków.
Teraz codziennie są zmagania komu uda się ustawić wyższą wieżę.

Sekrety Ropuchy Kluchy

Pierwszego dnia nasze Przedszkolaki oglądały przedstawienie "Sekrety Ropuchy Kluchy". Jak widać na zdjęciach przedstawienie bardzo się małym Widzom podobało.