PRZEDSZKOLE NR 17
W OTWOCKU


PRZYJACIELE PRZEDSZKOLA
HISTORIA
REKRUTACJA
PRACOWNICY
KONTAKT
KSIĘGA GOŚCI
PRACE DZIECI
ROZKŁAD DNIA
DLA DZIECI
DLA NAUCZYCIELI
DLA RODZICÓW
DOKUMENTY
JADŁOSPIS
MALUSZKI
ŚREDNIAKI
STARSZAKI
ZERÓWKA

PARTNERZY PRZEDSZKOLA


FIZJOMEDICA
www.fizjomedica-otwock.pl

Przychodnia Stomatologiczna HADENT
www.hadent.pl


2020-2021

ZDJĘCIA

WANE! WAŻNE! WAŻNE!


Bardzo prosimy o przyprowadzanie dzieci do 8:30.
W bardzo wyjątkowych sytuacjach, po wcześniejszym uprzedzeniu telefonicznym, dziecko może być przyprowadzone później.
Przyprowadzanie dzieci po 8:30 dezorganizuje pracę Przedszkola. Dzieci z grup III i IV muszą skorzystać z łazienki przed posiłkiem.
Panie woźne mające dyżur przy drzwiach i w szatni od 8:30 przygotowują stoliki do posiłku dla dwóch grup w swoich strefach.
W godzinach 15:10-15:30 – jest pora podwieczorku. W tym czasie jest przerwa w odbieraniu dzieci z Przedszkola. Jest ona spowodowana podziałem Przedszkola na dwie strefy, które się nie spotykają w placówce. Dzieci z grup III i IV muszą skorzystać z toalety i umyć ręce przed posiłkiem oraz zjeść podwieczorek. Nie mogą tego robić w czasie kiedy dzieci z grup I i II ubierają się w szatni. Bardzo prosimy o zrozumienie sytuacji, w której się znaleźliśmy.

WANE! WAŻNE! WAŻNE!


Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z procedurą ORGANIZACJI OPIEKI W PRZEDSZKOLU W CZASIE PANDEMII COVID-19PROCEDURA ORGANIZACJI OPIEKI W PRZEDSZKOLU W CZASIE PANDEMII COVID-19 od 1 września 2020r. - do pobraniaWANE! WAŻNE! WAŻNE!


NUMERY KONT PRZEDSZKOLA
Bank Spółdzielczy w Otwocku
78 8001 0005 2001 0008 0060 0001 Opłata za żywienie
51 8001 0005 2001 0008 0060 0002 Opłata za świadczenie usługWAŻNE! WAŻNE! WAŻNE!Nasze Przedszkole uczestniczy w projektach:WAŻNE! WAŻNE! WAŻNE!Kolejna edycja projektu "Mała książka - wielki człowiek” dla dzieci w wieku przedszkolnym
O projekcie:
Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Panie z Bilbioteki przy ul. Warszawskiej serdecznie zapraszają Dzieci i Rodziców.


BARDZO WAŻNE!!! BARDZO WAŻNE!!!

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ FILM

MAMA TATA TABLET


Kampania „Mama, tata, tablet” prowadzona przez Fundację Dzieci Niczyje powstała z myślą o rodzicach dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Akcja przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, jak tablety czy smartfony. Autorzy kampanii wskazują jednocześnie kiedy i jak udostępniać media elektroniczne z pożytkiem dla rozwoju najmłodszych.


BARDZO WAŻNE!!! BARDZO WAŻNE!!!
W naszym przedszkolu codziennie dzieje się wiele ciekawych rzeczy:
*01-30.09.2020r. Wrzesień w Zeróweczce


*01-30.09.2020r. Wrzesień w Średniaczkach


*01.09.2020r. Pierwszy Dzień w Przedszkolu


*10.09.2020r. Międzynarodowy dzień Kropki - Zeróweczka


Powrót na górę


Wrzesień w Zeróweczce

Gdy dzień wstaje i wita świat
ranną porą wstaję i ja.
Mama pomaga ubierać się
do przedszkola prowadzi mnie.
Czasem rano trudno mi wstać
chciałoby się leżeć i spać.
Lecz na mnie auto czeka i miś.
W co będziemy bawić sie dziś.
Zamiast mamy panią tu mam
Bardzo dużo wierszyków znam.
Śpiewam i tańczę wesoło mi
I tak płynął przedszkole dni.
Ja chodzę tam co dzień,
obiadek dobry jem,
a po spacerze, w sali
wesoło bawię się.
Kolegów dobrych mam,
nie jestem nigdy sam,
przedszkole domem drugim jest.


Wrzesień w Średniaczkach

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
Każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą Panią, pilnie się uczymy.
Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu…
Że my się czujemy jak u siebie w domu!


Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.
Poznajcie Kropkę, czyli Vashti i jej historia! Możecie sięgnąć po historię opowiedzianą w postaci filmu:

lub przeczytać książeczkę Petera Reynoldsa pt.: ,,The Dot’’, czyli ,,Kropka’’.

Pierwszy dzień w Przedszkolu.

Po bardzo długiej kwarantannie nareszcie mogliśmy się spotkać. Witamy też najmłodsze Przedszkolaki, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Przedszkolem.
Powrót na górę