Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 16 czerwca

Co to jest włoski ser mozarella i z jakiego powodu musisz go skosztować?

Włoska sztuka kulinarna to jakaś z najsłynniejszych i najentuzjastyczniej ćwiczonych kuchni na świecie. Znamionuje się prostymi, jednak bardzo apetycznymi potrawami, opartymi na ożywczych składnikach, takich jak pomidory, oliwki, cebula, bazylia czy oliwa z oliwek. Jakimś z bazowych elementów włoskiej kuchni jest oczywiście makaron, jaki jest podstawą dużej grupy potraw, takich jak spaghetti bolognese, carbonara czy lasagne. Równie atrakcyjne są także pizzy, które są dostępne w wielu różnych wersjach, od klasycznej Margherity po bardziej doborowe odmiany z różnorodnymi dodatkami. Włoska kuchnia to również kraj, gdzie królują dania z mięsa, takie jak polędwiczki czy klopsiki. Nie brakuje też potraw rybnych, takich jak kalmary czy krewetki.

Włoska kuchnia słynie również ze swoich przystawek, takich jak sałatka Caprese z pomidorów, mozzarelli i bazylii, czy też arancini – kulki ryżowe napychane serem oraz przeróżnymi dodatkami. Oprócz potraw, Włochy są też znane ze swoich wyśmienitych win oraz kawy. Włoska kawa jest słynna na całym świecie za sprawą jej fenomenalnego smaku i aromatu, a wino jest nieodłącznym pierwiastkiem włoskiej kultury. Jeśli jesteś zapaleńcem włoskiej kuchni, z pewnością znajdziesz dużo potraw, jakie przypadną Tobie do gustu. Posmakujże przygotować kilka klasycznych dań i przekonaj się, jak wyjątkowa jest włoska kuchnia! Włoska kuchnia słynie na całym globie z wyjątkowych dań, w których mozzarella odgrywa istotną rolę. Oto parę przykładów potraw, które należałoby spróbować.

Pizza Margherita – to klasyka włoskiej kuchni, która składa się z cienkiego ciasta, pomidorów, mozzarelli oraz bazylii. Ten prosty, jednakowoż niezwykle smaczny przysmak jest imponującym wyborem dla tych, którzy lubią tradycyjne smaki. Caprese – to łatwa sałatka składająca się z płatów pomidorów, kul mozzarelli i listków bazylii – mozzarella włoska. Wszystkie składniki są polewane oliwą z oliwek i posypywane solą. To korzystne danie na letni obiad lub kolację. Mozzarella in carrozza – to placki z mozzarellą, panierowane oraz smażone na płycie. Są one podawane najczęściej z sosem pomidorowym lub też pieczarkowym. To bardzo dobry pomysł na lekki, jednak sycący obiad.

Arancini – to kulki ryżowe, nadziewane serem mozzarella i różnymi innymi elementami, takimi jak szynka, pieczarki lub ewentualnie bakłażan. Arancini są panierowane oraz smażone, a w następnej kolejności podawane na ciepło jako przystawka bądź też danie koronne. Lasagne – to klasyczne danie z warstwami makaronu, sosu pomidorowego, mięsa mielonego oraz mozzarelli. Lasagne są pieczone w piekarniku, aż do momentu, gdy ser się roztopi oraz zarumieni. To korzystne danie na rodzinne spotkanie czy też imprezę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz