Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
czwartek, 23 listopada

Czym jest świadectwo energetyczne i kto musi je posiadać

Od jakiegoś czasu kładzie się coraz większy nacisk na kwestie wiążące się z ekologią i oszczędzaniem energii. Również to dotyczy mieszkań, domów i najróżniejszych obiektów, jakie przecież zimową porą trzeba ogrzewać w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury. Jednak ilość potrzebnego do tego grzania ciepła zależy od wielu rzeczy. Na pewno duże znaczenie ma to, z jakich materiałów budynek został wykonany oraz jakie ma okna i ocieplenie. Z tego też powodu od pewnego czasu zaczęły u nas obowiązywać przepisy związane ze świadectwami energetycznymi. Jeszcze do niedawna obowiązywały one tylko na obiekty wybudowane po 2009 roku, lecz po ostatnich zmianach ten obowiązek rozszerzono o starsze. Są one chociażby obowiązkowe w przypadku wynajmu albo zakupu nieruchomości.

W takich przypadkach Świadectwo energetyczne Warszawa przekazane musi zostać przy podpisywaniu umowy, niewywiązanie się z tego obowiązku jest zagrożone grzywną. Następne zmiany, jakie najprawdopodobniej niedługo będą obowiązywały, idą w tę stronę, że Świadectwa energetyczne Lublin będą musiały posiadać wszystkie budynki, nieważne czy ktoś będzie je chciał sprzedać albo wynająć, czy jednak nie. Na szczęście obecnie nie ma dużych problemów ze zrobieniem świadectwa, bo na naszym rynku działa wielu audytorów którzy to robią.

Ceny certyfikatów też nie są jakieś bardzo wygórowane, zależą przede wszystkim od lokalizacji oraz rozmiaru budynku. Za zrobienie świadectwa niewielkiego mieszkania zapłacić trzeba kilkaset złotych, ta kwota może jednak wzrosnąć parę razy przy budynkach wielorodzinnych. Brak tego dokumentu wiązał się będzie z koniecznością zapłacenia grzywny, a jej maksymalna wysokość wynieść może nawet 5 tysięcy, czyli dużo więcej niż cena za zrobienie świadectwa. Świadectwo energetyczne informuje przede wszystkim o tym, jakie jest ogólne zapotrzebowanie obiektu na energię. Przede wszystkim związaną z chłodzeniem w lecie i ogrzewaniem, ale też oświetleniem i podgrzewaniem wody.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz