Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 14 lipca

Domy i apartamenty w Chorwacji – jak je można kupować

Chorwacja jest jednym z najbardziej popularnych miejsc, w których Polacy spędzają urlop. Kusi słoneczną pogodą, przejrzystym morzem i pysznym jedzeniem. Jest więc zrozumiałe że każdego lata odwiedzają ją setki tysięcy turystów, spragnionych odpoczynku i relaksu. Przez dużo osób uważana jest ona za mały europejski raj, a dodatkową jej zaletą jest stosunkowo niewielka odległość od naszych południowych granic. Dlatego też całkowicie zrozumiały jest fakt, że wielu turystów zaczyna planować kupno tam jakiejś nieruchomości.

Taka inwestycja z wielu powodów będzie bardzo opłacalna, i z tego też powodu nieruchomości cieszą się w tym kraju bardzo dużym zainteresowaniem. To wpływa rzecz jasna na wysokość ich cen, raczej nie należy się w najbliższym czasie spodziewać że będą one spadać. Tak więc w przypadku takiego zakupu nie powinno się stracić, a zapewne przez kolejne lata lata całkowita wartość domu czy apartamentu będzie jednak rosła. Następną ważną rzeczą jest to, że zakupioną nieruchomość można będzie wynajmować.

Sezon urlopowy w Chorwacji trwa znacznie dłużej niż u nas, dlatego na dobre zarobki można będzie liczyć przez parę miesięcy w roku. Dużą rolę będzie miała oczywiście lokalizacja, najwięcej będą kosztować obiekty położone bezpośrednio nad morzem, ale z kolei też przy nich liczyć będzie można na największe zyski z wynajmowania. Ceny chorwackich domów zależą od wielu różnych czynników. Z pewnością położenie ma bardzo duże znaczenie, dotyczy to nie tylko wspomnianej już odległość od morza, lecz również rejonu kraju. Należy też wziąć pod uwagę aktualną sytuację gospodarczą i kurs EURO, oraz to, czy obiekt będzie pochodził z pierwotnego czy wtórnego rynku.

Ze względu na dość skomplikowane przepisy zdecydowanie najlepszą opcją będzie zrealizowanie takiego zakupu za pomocą jakiegoś pośrednika. W przypadku takiego pośrednictwa będzie trzeba zapłacić parę procent wartości transakcji, ale agencja zajmie się wtedy wszystkimi sprawami. Sporo takich pośredników funkcjonuje także w Polsce, można ich na przykład znaleźć po podaniu w oknie wyszukiwarki hasła realestate-honeste.com.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz