Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 14 lipca

Jakie plusy posiadają bentonitowe maty

Odpowiednie zabezpieczenie budynków czy obiektów przemysłowych przed wodą i wilgocią ma ogromne znaczenie dla ich ogólne żywotności. Są w tym celu stosowane różne techniki, jedne mniej a inne bardziej skuteczne. W ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć bentonitowe maty, które jak się okazuje świetnie się sprawdzają do takich zabezpieczeń. Takie maty wytwarza się przeważnie z trzech oddzielnych warstw. Dwie z nich to odpowiednia geotkanina z obniżoną przepuszczalnością, a między nimi umieszczana jest trzecia warstwa bentonitu sodowego. Sam bentonit to bardzo specyficzny materiał, jaki po kontakcie z wilgocią znacznie pęcznieje, zwiększając przez to objętość i jednocześnie uszczelniając konstrukcję.

Tego typu warstwa nie jest przepuszczalna dla wody, przed co konstrukcja obiektu jest bardzo dobrze chroniona. W procesie produkcji tego typu mat między innymi się stosuje metodę igłowania, która daje dobre zespolenie i zapobiega przemieszczaniu się bentonitu. Geotkaniny również posiadają odpowiednie parametry wytrzymałościowe, dzięki czemu przy normalnym użytkowaniu nie będą ulegały uszkodzeniom mechanicznym. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to część producentów stosuje dodatkowe polimerowe powłoki, posiadające znacznie większą wytrzymałość. Dużą zaletą takich mat jest różnorodność zastosowania. Sprawdzają się one bardzo dobrze do izolacji części budynków pod ziemią, na przykład takich jak tunele, piwnice czy garaże. Często stosuje się je także w formie uszczelnień do zbiorników retencyjnych, stawów czy wałów przeciwpowodziowych.

Można je stosować w wielu różnych warunkach, nawet przy silnych mrozach czy deszczu. Ważne jest tylko to, żeby proces kładzenia wykonany został we właściwy sposób, producenci podają tu dokładne wytyczne, jak to ma być robione. Osoby bardziej interesujące się tą tematyką mogą w wyszukiwarce wpisać hasło bentonite liner i zapoznać się z otrzymanymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz