Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 14 lipca

Jakim sposobem możesz wykorzystać nasiona konopii oraz z jakiego powodu warto to dokonać?

Nasiona konopi są odżywczym źródłem pożywienia, które jest wykorzystywane od tysięcy lat. Nasienia pochodzą z rośliny konopi, jaka jest odmianą gatunku Cannabis sativa. W przeciwieństwie do marihuany, nasiona konopi nie zawierają wysokich poziomów tetrahydrokanabinolu (THC), psychoaktywnego faktora rośliny. Oznacza to, że spożywanie nasion konopi nie powoduje „haju” ani żadnych efektów zmieniających umysł. Nasiona konopi są pełne różnych niezbędnych substratów odżywczych, co czyni je zachwycającym dodatkiem do zdrowej diety. Są zachwycającym źródłem białka, przy czym porcja 30 g zawiera około 10 g pełnowartościowego białka. Białko to zawiera wszelkie niezbędne aminokwasy, to naturalnie dzięki czemu jest całym zalążkiem białka dla osób wykorzystujących dietę roślinną.

Na domiar tego nasiona konopi zawierają dużą ilość zdrowych tłuszczów, takich jak wielonienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwas alfa-linolenowy (ALA) i kwas linolowy (LA) – nasiona marihuany outdoor. Nasiona konopi są też odpowiednim źródłem minerałów, takich jak żelazo, magnez i potas, a także witamin, takich jak witamina E oraz witaminy z grupy B. Są także bogatym źródłem błonnika pokarmowego, jaki może pomóc poprawić zdrowie układu trawiennego i promować regularność. Połączenie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, białka i innych elementów odżywczych w nasionach konopi sprawia, iż są one zdumiewającym pokarmem wspomagającym zdrowie serca.

Wykazano, że zdrowe tłuszcze w nasionach konopi zmniejszają stany zapalne, jakie są kluczowym czynnikiem ryzyka chorób serca. Nasiona konopi mają łagodny, orzechowy smak oraz można je łatwo dodawać do różnych potraw. Można je dodawać do koktajli, posypywać sałatki lub zapiekać w babeczkach bądź też chlebie. Z nasion konopi można także zrobić mleko konopne, jakie jest bezmleczną alternatywą dla mleka krowiego. To mleko ma orzechowy smak oraz jest kapitalnym źródłem białka roślinnego i zdrowych tłuszczów. Oprócz tego, że są pożywnym źródłem pożywienia, nasiona konopi są też generalnym substratem w wielu przeróżnych branżach przemysłu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz