Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 16 czerwca

Klimatyzator w niewielkim wnętrzu – formalności, jakie są do spełnienia

Przy letnich upałach często trudno jest wytrzymać w mieszkaniu, jeżeli się nie ma tam klimatyzacji. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań na południu, które naprawdę mocno się nagrzewają, mimo zasłoniętych okien. Dlatego też coraz rosnąca liczba posiadaczy takich mieszkań zaczyna się decydować na zamontowanie układu klimatyzacji, dzięki której można będzie zaznać jakąś ochłodę. Przy domach jednorodzinnych z montażem takiego układu nie ma żadnych problemów, jednak w budynkach wielorodzinnych sytuacja wygląda nieco inaczej. Aby można było taki klimatyzator z funkcją grzania legalnie zamontować na ścianie, to trzeba spełnić określone formalności. Ale i tak nie zawsze zgoda zostanie wyrażona, i wtedy trzeba szukać jakiś innych możliwości.

Przede wszystkim należy rozpocząć od złożenia w spółdzielni lub wspólnocie mieszkańców wypełnionego wniosku. Podać w nim należy niezbędne informacje które dotyczą miejsca montażu i technicznych aspektów, typu głośność czy też metoda radzenia sobie z wodą. Czasami będzie też konieczne uzyskanie zgody sąsiadów, z czym niekiedy bywa bardzo różnie. Jeżeli taki wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie, to klimatyzacja do mieszkania 50m2 może być instalowana. Rzecz jasna musi to zrobić jakaś profesjonalna firma, taka jak na przykład cold-man.pl, która posiada odpowiednie doświadczenie w realizowaniu takich prac a także wszystkie potrzebne pozwolenia.

Pracownicy takiej firmy mogą także pomóc w doborze najlepszych rozwiązań oraz przygotowaniu dokumentów do złożenia. Jeśli na montaż klimatyzacji na elewacji nie zostanie udzielona zgoda, to można się zastanowić nad balkonem, jeśli ktoś takim dysponuje. Tu już pozwolenia potrzebne nie będą, ale wtedy trzeba się liczyć ze zmniejszeniem dostępnego miejsca z powodu konieczności ustawienia zewnętrznej jednostki. Pewnym wyzwaniem może też być skuteczne odprowadzenie skroplin, jakie wytwarzane są podczas pracy. Skropliny takie odprowadzić można do systemu kanalizacji, jeżeli będzie taka możliwość, lub je zbierać w odpowiednim zbiorniku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz