Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 19 maja

Najczęściej stosowane typy do domowego użytku

W naszym kraju jest dużo miejsc, do których nie będzie możliwe doprowadzenie bieżącej wody. A że jest ona niezbędna i konieczna żeby można było normalnie funkcjonować, to należy ją w jakiś inny sposób zapewnić. Obecnie przeważnie wykorzystywane są do tego studnie Żywiec, występujące w kilku wersjach. Taką studnię postawić sobie zresztą może każdy kto ma działkę, a wodę z niej używać przykładowo do celów gospodarczych czy podlewania ogródka. Dużym plusem tego rozwiązania jest brak konieczności ponoszenia opłat, jeżeli zużycie dzienne nie będzie przekraczać ustalonej wielkości, to nic nie trzeba płacić. Jeszcze jakiś czas temu często były kopane kręgowe studnie, które mają jednak kilka istotnych wad.

Po pierwsze wykorzystują one pokłady wody położone najpłycej, które mogą być narażone na szereg różnych zanieczyszczeń, ale też coraz częściej wysychanie. Wprawdzie ich koszt wykonania nie jest jakiś wysoki, ale coraz częściej się od nich odchodzi na rzecz studni głębinowych. Jak można wywnioskować po ich nazwie, studnie głębinowe koniaków sięgają do znacznie głębiej położonych warstw wodonośnych, niekiedy sięgających nawet poniżej 30 metrów od powierzchni gruntu. Zupełnie inna będzie także technologia wykonania, ponieważ w takim rozwiązaniu potrzebna będzie elektryczna pompa oraz zestaw rur i filtrów. Zależnie od warunków, które panują na działce oraz głębokości koszty wykopania tego typu studni zaczynają się od kilkunastu tysięcy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz