Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 16 czerwca

W jakich sytuacjach naprawić można płytę główną w laptopie

Dużo osób zapewne doświadczyło sytuacji, gdy ich komputer z jakiś powodów nagle przestał funkcjonować. Powodów takiego stanu jest dużo, a jednym z częstszych jest jakieś uszkodzenie głównej płyty. Jeżeli ktoś pamięta, jak wygląda taka płyta, to uzna być może jej naprawa jest niemożliwa i będzie trzeba znaleźć używaną albo kupować sprawny sprzęt. Rzeczywiście tego typu płyty wykonane są w bardzo nowoczesnych technologiach, najczęściej przy użyciu specjalnych robotów. Ścieżki połączeniowe na nich mają taką grubość, że do ich zobaczenia potrzebna będzie lupa, z tego też powodu zwykłą lutownicą niewiele się przy tym wskóra.

Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że w zasadzie wszystkie układy scalone lutowane są bezpośrednio do powierzchni laminatu. Dla producentów są to znaczne oszczędności kosztów, lecz w przypadku naprawy mocno utrudnia sytuację. Jak pokazuje jednak praktyka, dużo firm radzi sobie bardzo dobrze z różnymi sytuacjami, choć wymaga to od nich sporych kompetencji i dysponowania specjalistycznym sprzętem. Jak wspomniano już, typowe lutownice ze względu na swoją małą precyzję na niewiele się tu przydadzą, potrzebne będą znacznie bardziej nowoczesne przyrządy. Możliwych awarii takich płyt jest całkiem sporo. Często psują się graficzne układy, i tu trzeba zastanowić się dobrze nad opłacalnością. Sam koszt układu to nierzadko kilkaset złotych, a do tego trzeba przecież jeszcze dołożyć robociznę.

Okazać się wtedy może, że w podobnych pieniądzach kupić można używany, sprawny laptop, a dokładając niewiele sprzęt o dużo lepszych parametrach. Lecz dużo usterek będzie możliwych do naprawienia za kilkaset złotych, w każdym przypadku ta kwota będzie ustalana indywidualnie. W pierwszej kolejności będzie ona uzależniona od diagnozy, a tę można wykonać dopiero po rozmontowaniu laptopa, opierając się na przykład na sprawdzaniu napięć w charakterystycznych punktach. Z tego też powodu przy takiej naprawie bardzo się przydają schematy płyt głównych, a te można znaleźć na stronach internetowych, podając w wyszukiwarkę hasło wsad bios asus.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz