Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 14 lipca

Czy opłaca się zainwestować w urządzenie do cięcia styropianu

Ze styropianu bardzo powszechnie korzysta branża wykończeniowa i budowlana. Ten popularny materiał świetnie sprawdza się na przykład do ocieplania budynków, z tego też powodu jest on niezwykle chętnie w takiej formie wykorzystywany. Najczęściej jest oferowany w płytach o wymiarach 50 na 100 centymetrów, oraz grubości od kilku milimetrów do nawet kilkunastu centymetrów. Aby dobrze ułożyć arkusze styropianu na ścianach, niejednokrotnie okazuje się potrzebne jego docięcie. Oczywiście można to wykonać piłką albo noże, ale przede wszystkim powstałe krawędzie nie zawsze będą równe, a oprócz tego trzeba się liczyć ze sporą ilością zanieczyszczeń.

Z takich też powodów w każdej z firm zajmujących się realizacją tego typu prac na pewno przydatna będzie maszyna do cięcia styropianu. Maszyny tego typu do drogich nie należą, a pozwalają znacznie przyspieszyć tempo prac oraz zwiększyć ich precyzję. Ich zasada działania jest bardzo prosta. Cięcie styroduru odbywa się drutem nagrzanym do odpowiedniej temperatury.

Dzięki temu krawędzie, które powstają są bardzo równe i się nie strzępią, a poza tym w czasie pracy nie powstają żadne niepotrzebne odpady. Drut oporowy jest podłączany do zasilacza, przeważnie o mocy między 150W a 250W. Dużym plusem takiego rozwiązania jest również wygoda i szybkość codziennej pracy. Sam proces cięcia przebiega bardzo sprawnie, dużo szybciej niż przy pomocy noża czy piłki. Oprócz tego dobra gilotyna do cięcia styropianu powinna jeszcze posiadać kilka przydatnych funkcji, które świetnie się sprawdzą w niestandardowych przypadkach.

Jedna z nich to możliwość cieniowania styropianu, czyli tworzenia dwóch płyt z jednej grubej. W takiej sytuacji drut zostaje unieruchomiony na ustawionej wysokości, a potem pracownik tnie arkusz styropianu na dwie części. W wielu przypadkach może się też przydać możliwość wycinania różnych kształtów, a to z kolei możliwe będzie przez ustawienie drutu oporowego pionowo. Mając na uwadze te wszystkie zalety zakup tego typu urządzenia powinien być jedną z ważniejszych spraw przy każdej firmie, która będzie pracowała ze styropianem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz