Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 19 maja

Dlaczego po kąpieli może swędzieć skóra

U niejednej osoby po wyjściu z wanny czy spod prysznica występuje swędzenie skóry. W części przypadków nic strasznego to nie będzie, i poza dyskomfortem nie będzie to niosło żadnych zagrożeń dla zdrowia. Lecz niekiedy takie swędzenie może być także skutkiem rozmaitych chorób, takich jak zmniejszenie wydolności nerek, zapalenia wątroby, hormonalne zaburzenia czy nawet białaczka. Dlatego też jeśli taki stan będzie się dłużej utrzymywał, a dodatkowo stosowane środki nic nie pomogą, to warto się wybrać do lekarza, aby wykonał zestaw badań. A jeżeli coś zostanie w czasie nich wykryte, to trzeba będzie podjąć odpowiednie leczenie. Ale choroby w przypadku swędzenia zdarzają się stosunkowo rzadko, przeważnie to nieprzyjemne uczucie spowodowane jest rozmaitymi podrażnieniami skóry.

Takie podrażnienia mogą mieć różne podłoże, często to po prostu jest wysuszona skóra, jaka pod wpływem wody wysusza się jeszcze bardziej. A że wytwarza ona niewielką ilość serum, to wymycie go podczas kąpieli powoduje zwiększenie się nieprzyjemnych objawów. Przy kąpieli należy jeszcze unikać paru innych rzeczy. Za ciepła woda również niekorzystnie wpływa na stan skóry, ponieważ poza wysuszaniem dodatkowo jeszcze pobudza działanie gruczołów łojowych. Bardzo wysuszająco działa także chlor, dlatego jeżeli będzie to możliwe, to trzeba chlorowanej wody unikać. Podobnie zresztą jak zbyt częstego mycia, co dla wielu osób wydawać się będzie dziwne. Ale jeżeli ktoś wchodzi pod prysznic kilka razy dziennie, a dodatkowo używa gąbki czy rękawicy, to niszczy w ten sposób mocno warstwę naturalnych lipidów.

A to po jakimś czasie daje o sobie znać właśnie pod postacią podrażnień, zaczerwienienia czy wysypki. Z dużą ostrożnością należy podchodzić do używanych preparatów, najlepiej jeśli one będą dość delikatne i mające w sobie związki nawilżające. Sporo na ten temat można będzie znaleźć w sieci internetowej, jeśli komuś się będzie chciało, to zaglądnąć może na przykład do serwisu kozmetika-afrodita.pl/swedzenie-skory-po-prysznicu-co-jest-powodem-dyskomfortu/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz