Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 19 maja

Dlaczego pożyczki unijne cieszą się taką popularnością

Jeżeli któraś z firm potrzebuje zdobyć środki na rozwój, to ma całkiem sporo możliwości. Zawsze może skorzystać chociażby z komercyjnych kredytów i pożyczek, jednak w ich przypadku liczyć się trzeba z dość wysokimi kosztami. Można też pomyśleć o innym rozwiązaniu, jakie cieszy się od dawna dużym zainteresowaniem, jakim jak kredyt unijny dla firm. Unia Europejska posiada ogromne fundusze, które przeznaczone są na rozwijanie rynków lokalnych i wsparcie przedsiębiorców. Spora część tego typu środków to dotacje bezzwrotne, przy ich pomocy w ostatnich latach zrealizowano rzeczywiście dużo najróżniejszych inwestycji. Lecz pewna pula jest też przeznaczona na pożyczki, które są przyznawane na znacznie korzystniejszych zasadach niż komercyjne. Z tego też powodu cały czas się one cieszą dużą popularnością wśród przedsiębiorców, mimo że do ich uzyskania spełnić trzeba szereg warunków. Przede wszystkim przedsiębiorcy liczyć mogą na znacznie bardziej korzystne oprocentowanie, niż w przypadku komercyjnych produktów. Jeszcze niedawno niektóre pożyczki nie miały go zupełnie, podobnie jak prowizji, i trzeba było oddać jedynie kapitał. Aktualnie liczyć się trzeba z kilkuprocentowymi odsetkami, lecz jest to i tak dużo mniej niż w przypadku banku.

Taka pożyczka unijna jest udzielana przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który współpracuje z rozmaitymi bankami i instytucjami finansowymi, i w praktyce to one pośredniczą we wszystkim. Z propozycji kredytów może skorzystać dość szerokie grono beneficjentów, począwszy od małych i średnich firm, poprzez jednostki samorządu terytorialnego i spółdzielnie, a kończąc na bezrobotnych osobach które planują założenie działalności. Bardzo różne może być także wykorzystanie udzielanych pożyczek. Pewna ich część oferowana jest na uruchomienie firmy, zwłaszcza dla osób bezrobotnych. Rozwojowe pożyczki można przeznaczyć na rozbudowywanie swojej firmy czy zakup urządzeń i maszyn, wnioskować też można o pożyczkę obrotową, z której finansować będzie można bieżącą działalność.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz