Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
czwartek, 28 września

Jak rozliczyć prawidłowo podatki jeżeli się pracowało w Holandii

Holandia jest jednym z najbardziej popularnych krajów, w których pracują nasi rodacy. Jest do niej stosunkowo łatwy dojazd, a wysokie zarobki sprawiają, że niejednokrotnie wyjeżdżają tam pełne rodziny. Lecz jeśli znalazło się zatrudnienie tam całkowicie legalnie, to pamiętać trzeba o tym, żeby prawidłowo się rozliczyć w obu urzędach skarbowych, czyli polskim i holenderskim. Nasze przepisy podatkowe są bowiem tak skonstruowane, że w większości przypadków rozliczenie jest podwójne. Dotyczy to głównie posiadających rezydencję w Polsce.

Pod takim hasłem ukryte jest przebywanie na terenie Polski przynajmniej 183 dni w roku, lub posiadanie tutaj centrum osobistych interesów. O tej ostatniej kwestii wielu pracowników zapomina, wydaje im się że jeżeli pracują w Holandii przez większość czasu, to ich to nie będzie obowiązywało. Tak więc od razu widać że rozliczenia podatku holandia to nie jest wcale prosta i szybka sprawa, i należy orientować się w tym wszystkim odpowiednio aby nie narobić jakiś błędów. Przeważnie powinno to wyglądać tak, że najpierw zatrudniony rozlicza się w urzędzie skarbowym w Holandii, później w naszym, a na koniec może wystąpić o ewentualny zwrot podatku.

Tak więc jeżeli się należy to podatek w Holandii zostanie zwrócony, ale potrwać to może nawet rok czasu. Jeśli ktoś się czuje na siłach, to wszystkimi sprawami zająć się może samemu, choć od razu należy powiedzieć, że wymaga to pozyskania odpowiedniej wiedzy. Inną możliwością będzie jakieś sprawdzone biuro rachunkowe holandia, które wszystkim się zajmie. Wystarczy dostarczyć do niego komplet dokumentów otrzymanych od pracodawcy w Holandii, żeby mieć wszystko policzone.

Dużym plusem współpracowania z biurem księgowym będzie to, że jego pracownicy doskonale znają wszystkie niuanse przepisów, i są w stanie znaleźć najlepsze rozwiązanie. Tak naprawdę wynajęcie biura jest bardzo opłacalne, jeżeli się spoglądnie na księgowy holandia cennik, to wcale nie zapłaci się tak dużo, a odpadnie wiele pracy podczas wypełniania dokumentów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz