Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 14 lipca

Jak warsztaty z robotyki pomagają w rozwoju dzieci

Z najróżniejszymi robotami każdy chyba z nas miał się kiedyś okazję spotkać. Jeśli nawet nie na żywo, to już z pewnością w popularnych produkcjach filmowych, w jakich wielokrotnie to właśnie maszyny były głównymi aktorami. Świat robotów jest fascynujący i niezwykły, a co najciekawsze, dostępny obecnie dla każdego, kto ma tylko na to ochotę. Z robotami, rzecz jasna na swoim poziomie, zapoznawać się już mogą nawet paroletnie przedszkolaki. Już dla nich są bowiem odpowiednie zestawy, przy pomocy jakich dzieci mogą poznać, jak działa typowy robot i jak nim należy sterować.

Dla dzieci starszych możliwości jest znacznie więcej. Często są bowiem organizowane różnego rodzaju warsztaty naukowe, albo w jednorazowej wersji, albo w formie dłuższego cyklu. Już nawet te krótkie pozwalają się zapoznać z podstawowymi regułami kierującymi funkcjonowaniem tego typu urządzeń, wśród których przecież będzie i informatyka, i mechanika. Zajęcia ze zwiększoną ilością spotkań już bardziej szczegółowo dotykają tej kwestii, ale też dostarczają dużo więcej wiedzy. Łącznie z tym, że na pewnym etapie uczestnicy zaczną pisać swoje własne programy, sterujące w zaawansowany sposób działaniem robota i czynnościami, jakie on wykonuje. Bardzo dobrze przy takiej zabawie sprawdzają się komplety klocków Lego, dedykowane właśnie do takich celów.

Oprócz klocków, z jakich jest składana cała konstrukcja, takie klocki posiadają również silniki, czujniki czy sterujące układy. Przez to każdy może w dowolny sposób zrobić swojego pierwszego robota, a potem wydawać mu różne polecenia. Potencjał i możliwości tej właśnie zabawki są praktycznie nieograniczone, z tego też powodu świetnie się ona sprawdza w szerokim przedziale wiekowym. Obecna robotyka rozwija się cały czas, i bez przerwy też pojawiają się w niej nowe możliwości. Z tego też powodu warto zainteresować swoje dzieci warsztatami tego typu, jeżeli ktoś je organizuje. Być może zainteresuje je to na tyle, że będą chciały spróbować czegoś więcej.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz