Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 16 czerwca

Jakie plusy ma budowa stropu z prefabrykowanych płyt

Budowanie domu to duże wyzwanie finansowe i logistyczne, ale też i konieczność wyboru różnych rozwiązań i technologii. Sporo osób jest przyzwyczajonych do tradycyjnych metod, i niechętnie sięga po nowinki technologiczne. A takich jak pokazuje praktyka w branży budowlanej nie brakuje, znacząco one mogą zmniejszyć czas na inwestycję a także zmniejszyć wydatki. Jednym z tego typu rozwiązań, jakie w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością, są prefabrykowane płyty stropowe. Powszechnie były one stosowane w blokach z tak zwanej wielkiej płyty, gdzie cały budynek składany był z betonowych klocków.

Przed laty próbowano je także wykorzystać w budownictwie jednorodzinnym, ale z uwagi na swoje niedociągnięcia nie zdobyły one dużej popularności. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja dzisiaj, ponieważ współczesne płyty stropowe różnią się mocno od tego, co proponowano dawniej. Technologia ich produkcji pozwoliła ograniczyć ich najważniejsze wady, przede wszystkim pękanie na połączeniach, a mają one jednak szereg ciekawych zalet. Po pierwsze bardzo szybki i sprawny jest ich montaż, bez konieczności robienia dużej ilości prac przygotowawczych. Strop w całości robiony jest w fabryce, zgodnie z dostarczonym projektem. Tam poszczególne elementy będą zbrojone, zalewane betonem, a później wysychają one uzyskując niezbędną mechaniczną wytrzymałość. Następnie wszystko przewożone jest na plac budowy i kładzione na ścianach.

Nie trzeba wykonywać kłopotliwych szalunków czy później czekać kilka dni na zaczęcie dalszych prac, ponieważ już w tym samym dniu można dalej robić. Ogólnie to daje duże oszczędności czasowe, jakie w wielu przypadkach mają dużo znaczenia. Czas, który producent prefabrykatów betonowych będzie potrzebował na zrobienie wszystkiego wynosi przeważnie kilka tygodni, tak więc jeśli zaplanuje się wszystko odpowiednio, to cała inwestycja powinna pójść sprawnie i szybko. Do montażu takiego stropu potrzebny będzie odpowiedni sprzęt, i trzeba zwrócić swoją uwagę na to, czy będzie on miał gdzie wjechać.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz