Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 19 maja

Podstawowe informacje na temat certyfikatu energetycznego

Główne informacje w temacie certyfikatu energetycznego można wyszukać na witrynie certyfikat-energetyczny24.pl. Świadectwo charakterystyki energetycznej ukazuje zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do: ogrzewania i wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz klimatyzacji i oświetlenia. Na dodatek określa on źródła pochodzenia energii oraz emisję dwutlenku węgla przez wyznaczony budynek. Wystawiona certyfikat energetyczny umożliwi pozycję obiektu w klasyfikacji energetycznej według energii koniecznej do funkcjonowania lokalu użytkowego, z uwzględnianiem wszystkich rozwiązań związanych z konstrukcją i instalacjami.

Świadectwo to jest nową częścią dokumentacji technicznej budynku. Aktualne przepisy wprost ukazują, że świadectwo energetyczne powinien mieć każdy dom, mieszkanie, lokal usługowy, czy obiekt magazynowy. Firma wystawia dla klientów taki dokument w terminie od 3 do 5 dni, lub nawet w 24 godziny, jeśli ktoś tego potrzebuje.

Dlatego dotychczasowi klienci są bardzo usatysfakcjonowani ze współpracy. Każde wystawione świadectwo jest zarejestrowane w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków a także otrzymuje spersonalizowany numer. Świadectwa wykonywane przez ekspertów mających do tego odpowiednie uprawnienia są zgodne z obowiązującym prawem. Jeżeli świadectwo energetyczne nie będzie dla konkretnego budynku wykonane, to właściciel może otrzymać grzywnę oraz zakaz podpisywania umów związanych z nieruchomościami. Sporządzone świadectwo energetyczne jest ważne przez 10 lat od chwili zrobienia albo do momentu, w którym w określonym obiekcie zostaną zrobione zmiany powiązane z termomodernizacją.

Certyfikaty sporządzone są na równi w wersji elektronicznej, jak i formie drukowanej. Są one uznawane przez notariuszy, kierowników budowy, agencje nieruchomości, a także przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Jest to nieodłączna część dokumentacji przypisanej do wynajmowania, sprzedawania lub pozwolenia na korzystanie z nieruchomości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz