Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 19 maja

Śruby zwykłe czy z ocynkiem – jakie będą lepsze

Połączenia rozmaitych konstrukcyjnych elementów przy pomocy śrub cieszą się ogromną popularnością. Jeśli jednak takie konstrukcje znajdować się będą na zewnątrz, to trzeba pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu każdego połączenia. Jeśli się tego nie zrobi, to po jakimś czasie pojawić się może rdza, a to ostatecznie narazić może konstrukcję na jakieś uszkodzenie. Jednym z najbardziej popularnych sposobów jest użycie zwykłych śrub ze stali i późniejsze ich pomalowanie. Da to odpowiednią ochronę przed korozją, lecz równocześnie będzie wymagało później systematycznej konserwacji.

Jeśli bowiem z jakiegoś powodu warstwa lakieru ulegnie uszkodzeniu, to rdza pojawić się może bardzo szybko, a jej późniejsze wyeliminowanie wymagać będzie sporo pracy. Alternatywną opcją dla klasycznych rozwiązań są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Dzięki cienkiej warstwie cynku takie śruby są bardzo odporne na korozję i niekorzystne działanie czynników pogodowych. Jeśli podczas montażu cynkowa warstwa nie zostanie poważnie uszkodzona, to bez problemów mogą one wytrzymać wiele lat bez potrzeby jakiegokolwiek działania.

Faktem jest że za tego typu śruby zapłacić trzeba nieco więcej, lecz brak potrzeby regularnego konserwowania tę wyższą cenę na początku powinien zrekompensować. Aktualnie wybór śrub z ocynkiem jest bardzo duży na rynku, coraz częściej kupić je również można w internetowej sieci. Wystarczy w wyszukiwarce podać słowa śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym, aby dostać wykaz sprawdzonych sklepów mających taki asortyment w swojej ofercie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz