Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 16 czerwca

Włoskie mozzarelle – jakie są ich popularne wersje

Chyba każdy, kto kiedykolwiek miał okazję spróbować najprawdziwszej pizzy z Włoch doskonale wie, że smakuje ona wyśmienicie. W dużej mierze będzie to zawdzięczać składnikom użytym do wypieczenia, w tym mozzarelli. Mozzarella włoska pojawia się jednak nie tylko na samych pizzach, ale jest też świetnym dodatkiem do sałatek i przekąsek, komponuje się też świetnie z innymi ciepłymi daniami. Bardzo charakterystyczne kulki w zalewie chyba każdy z nas zna, gdyż można je spotkać we wszystkich sklepach spożywczych. Jednak z reguły są one produkowane przez firmy z danego kraju, i w praktyce pod względem smaku jedynie przypominają one oryginalne wyroby z Włoch.

Zwłaszcza że Włosi mają parę interesujących wersji tego sera, jakie powinny zasmakować każdemu jego miłośnikowi. Wytwarzanych między innymi, tak jak to wszystko się zaczynało, z mleka bawolic, jakie ma w sobie dużo większą ilość tłuszczu. Dzięki temu mozzarella buffala posiada delikatny, lekko kwaskowy smak, idealnie pasujący do wielu potraw. Bardzo ceniona pośród smakoszy również jest mozzarella fior di latte. Ona z kolei jest wytwarzana z mleka krowiego, ale tylko w kilku rejonach Włoch, zgodnie z tradycyjnymi recepturami. Zajmują się tym rzemieślnicy z lokalnych wiosek, którzy wszystko robią ręcznie, bez wykorzystania żadnych maszyn. Na pewno warta spróbowania także będzie mozzarella burrata, która w sobie zawiera maślany środek. Jest to rezultatem dodania na etapie produkcji śmietanki, tworząc w kulce niedużą kieszonkę pełną płynu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz